חשמל זורם בכפות ידיך: ריפוי הגוף והנפש באמצעות מגע

הסקפטיים יכולים לדלג לכתבה הבאה אך אלו מכם המוכנים לשמוע על דרכי ריפוי אלטרנטיביות, יותר ממוזמנים להכיר את שיטות הריפוי באמצעות מגע, שמסייעות לכאבים ומצוקות גופניות ואף מצליחות לחסל את הבעיה ב-85% מכלל המקרים.

טכניקות ריפוי המשלבות מגע מאפיינות את שיטות הרפואה המשלימה (האלטרנטיבית). בסין נהוג להתייחס אל מקור האנרגיה של הגוף כנקודת הצ'י – הנקודה ממנה זורמת האנרגיה אל כלל חלקי הגוף, כולל תאי המוח. זרימת האנרגיה הזו לעתים "מתקלקלת" או נפגמת בדרך ויש לתקן אותה – ליצור זרימה תקינה לטווח הארוך וככל שניתן.

ישנן שיטות רבות הכוללות ריפוי במגע – חלקן רק "מרחפות" מעל גוף המטופל וחלקן לוחצות על הנקודה הכואבת, או הנקודה "האשמה". כל שיטה מבצעת תהליך המתחיל בשאלון וסקירת הבעיה באורח חיי המטופל וממשיכה בהתאם עד להשגת ריפוי מלא.

טכניקות מוכרות לריפוי באמצעות מגע

רייקי – החדרת אנרגיה וחום אל מערכות ההולכה של הגוף באמצעות כפות הידיים של המטפל בלבד. השיטה מתבוננת על גוף המטופל כמכלול שלם ונועדה לפתור את כלל הבעיות הקיימות. רייקי נחשב גם לטכניקה של טיפול מונע ומיגון כנגד מחלות וכאבים חדשים.
 
רפלקסולוגיה – השיטה מתבצעת באמצעות לחיצות על כפות רגלי המטופל בלבד. למעשה, כפות הרגליים מהוות מפת דרכים שלמה לגוף כולו ודרכן ניתן לזהות את נקודות החולי או הכאב ולשחרר אותם בהתאמה.

שיאצו – גם טכניקת מגע זו מתבוננת על גוף המטופל כמכלול ומאבחנת תחילה את השורש, המקור הראשי לבעיה. מקור זה לעתים איננו נקודת הכאב הפיזית או מבטא המצוקה הרגשית, אך הוא מזוהה כגורם המחולל את הבעיה והמטרה היא לחסלו מהשורש.

עיסוי – יכול להתבצע באמצעות שמנים, אבנים חמות וטכניקות עיסוי מתחלפות, בהתאם למצבו האישי של המטופל והעדפתו.

אוסטאופתיה – תהליך דו שלבי המתבצע על ידי מגע בחלקו הראשון וקבלת תרגילים לביצוע בחלקו השני. דרך מישוש ומגע של האזור הכואב או החבול יאותר היקף הנזק ליתר מערכות הגוף ומכאן תינתן סדרת תרגילים קבועה לביצוע מול המטפל בתוך הקליניקה וגם בבית.

מעוניינים להתנסות בשיטת טיפול זו? מאמינים כי למגע עצמו יש סגולות רבות, ביניהן היכולת לסייע לנו בבעיות בריאותיות שונות, פיזיולוגיות ונפשיות כאחד? נורית, מ"אור לנשמה", היא הכתובת המתאימה לפנות אליה. נורית, הילרית המתמחה בטיפול הוליסטי נשמתי, תעזור לכם להתמודד עם אתגרים שונים באמצעות טיפול במגע. 
 

עוד בבלוג:

 

074-769-15-13

netberg@walla.com

053-623-94-51

יער חורשים 53, תל מונד

phone3, phone, contact, telephone, support, call
mobile, mobile, phone, handheld
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter
location4, location, map, marker, pin


מעוניינים לקבל טיפול לנפש ולגוף?
אשמח לעמוד לשירותכם:

074-769-15-13

יער חורשים 53, תל מונד

phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter
location4, location, map, marker, pin

מעוניינים לקבל טיפול לנפש ולגוף?

אשמח לעמוד לשירותכם: