שחרור מהעבר

שחרור מהעבר הוא תהליך רגשי חשוב שמאפשר לנו להתקדם הלאה בחיים, להתמקד בהווה וליצור עתיד טוב יותר. רבים מאיתנו נושאים בתוכנו זיכרונות כואבים, רגשות שליליים ותחושות אשמה שמונעים מאיתנו לחוות שמחה ושלווה פנימית. במאמר זה אדון במשמעותו של טיפול עבור שחרור מהעבר, אבחן את השלבים בתהליך השחרור ואגלה לכם איך טיפול רגשי אצלי עשוי לסייע לכם עמוקות בתהליך המשמעותי הזה.

 

מהו שחרור מהעבר ולמה הוא חשוב?

 

שחרור מהעבר הוא תהליך של השתחררות והיפטרות מרגשות, מחשבות וזיכרונות שליליים שגורמים לנו סבל וכאב. כשאנו משתחררים מעברנו הקשה או המטריד אנו מפנים מקום לרגשות חיוביים, חווים שלווה פנימית ומשפרים את היכולת שלנו להתמודד עם אתגרי החיים.  

 

כמו כן, גם הבריאות הפיזית שלנו משתפרת כאשר אנו משחררים את העבר. רגשות שליליים יכולים להשפיע על הגוף ולגרום למחלות וכאבים כרוניים. השחרור הרגשי תורם לאיזון המערכת החיסונית, להפחתת דלקות ולשיפור התפקוד הכללי של הגוף.

 

בנוסף השחרור גם מאפשר לנו לפתח מערכות יחסים בריאות ומאוזנות יותר. כאשר אנו משחררים את הכאב והכעס מהעבר, אנו יכולים ליצור קשרים חדשים בצורה פתוחה ומלאת אהבה, ולשפר את הקשרים הקיימים.


השלבים בתהליך שחרור מהעבר

 
  • הכרה והבנה - השלב הראשון בתהליך הוא הכרה במה שאירע והבנת ההשפעות שלו על חיינו. הכרה זו דורשת מאיתנו להפסיק להתכחש לעבר ולפתוח את הלב והמחשבה לקבלת החוויות שקרו.

 
  • קבלה וסליחה - שלב זה מתמקד בקבלה ובסליחה לעצמנו ולאחרים שהיו מעורבים. הקבלה מאפשרת לנו להפסיק להאשים את עצמנו ואת האחרים ולהשתחרר מתחושות האשמה והכעס. הסליחה היא צעד חשוב לשחרור רגשי וליצירת תחושת שלווה פנימית.

 
  • שחרור רגשי - בשלב זה אנו נותנים לרגשות הכואבים לעלות ולשחרר אותם. זה יכול לכלול בכי, כתיבה, שיחה עם חבר קרוב או מטפל, וביצוע פעילויות שמאפשרות לנו לבטא את הרגשות שלנו בצורה בריאה.


טיפול רגשי לשחרור מהעבר

 

שחרור מהעבר הוא תהליך חשוב ומרפא המאפשר לנו לחיות חיים מאושרים ומלאי משמעות. בעזרת כלים וטכניקות שונות, ניתן להתמודד עם זיכרונות כואבים ולשחרר רגשות שליליים. פנייה למטפלת רגשית מקצועית, כמוני למשל, יכולה להיות דרך יעילה להתמודד עם זיכרונות כואבים ולשחרר את העבר. 

 

שמי נורית ואני הילרית, מרפאה רוחנית ומטפלת הוליסטית נשמתית המתמחה בין השאר בטיפולי שחרור מהעבר ושחרור חרדות, דיכאון ייאוש ותשישות, ובפתיחת חסימות כדי להביא מזל, ברכה ושפע. הטיפול אצלי יאפשר לכם לקבל תמיכה והכוונה מקצועית בתהליך השחרור, ולעבוד על התחושות והזיכרונות בצורה מובנית וממוקדת.

מאמרים נוספים:

 

074-769-15-13

netberg@walla.com

053-623-94-51

יער חורשים 53, תל מונד

phone3, phone, contact, telephone, support, call
mobile, mobile, phone, handheld
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter
location4, location, map, marker, pin


מעוניינים לקבל טיפול לנפש ולגוף?
אשמח לעמוד לשירותכם:

074-769-15-13

יער חורשים 53, תל מונד

phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter
location4, location, map, marker, pin

מעוניינים לקבל טיפול לנפש ולגוף?

אשמח לעמוד לשירותכם: