כיצד לנצח את הדיכאון?

כל כך הרבה מילים נשפכו על דיכאון. מחלה, מצב רוח, או תקופה רעה שהלוקה בה חש שהוא נמצא ממש בשפל המדרגה. וזה עלול להגיע אליו בכל גיל ובכל מצב. קיימות עשרות, אם לא מאות סברות להופעתו של הדיכאון והאינטרנט גדוש בתיאור התופעות שאנשים מדוכאים חשים.

אבל מה שפחות נפוץ בקריאה ברשת, הוא דווקא הפתרון. כי כדי לדעת איך לצאת מדיכאון קשה וממושך, יש ככל הנראה, לפנות לפסיכולוג הקרוב לביתכם. לעתים הפתרון הוא כלל לא קליני והוא נולד מאירוע או סיטואציה שגרמו לנו לדכדוך. אז רגע לפני שאתם פונים לייעוץ מקצועי שהוא בהחלט נחוץ ואין להקל בו ראש, נסו ליישם את אחת השיטות הבאות באופן עצמאי. ייתכן והיא תסייע לכם להשתחרר מהתחושה המעיקה וייתכן שהיא תעזור לכם לזמן קצר בלבד, לפחות עד שתפנו אל סוג הטיפול המקצועי המתאים לכם:

הקשיבו לקולכם הפנימי – כן, הוא שלילי כרגע. אבל ייתכן ושווה להתעמת אתו: לאכול כשהוא חסר תיאבון, לצאת מהבית גם כשהוא מסרב ולשמור על קשר עם קרוביכם גם אם נדמה לכם שאתם סתם לא מעניינים אותם. נסו להתייחס לקולות הללו כמחשבות זרות ולא כאמונה העצמית שלכם.
 
תכעסו. ולא רק על עצמכם – זו כמובן לא התשובה לשאלה איך יוצאים מדיכאון קשה, אך פורקן כעסים על חפץ, קיר, אנשים בחייכם, דף נייר או אפילו סתם שק אימונים במכון יכולים לעזור לכם להרגיש טוב יותר, כי אתם פורקים את המחשבות שעד עכשיו הדחקתם.

הימנעו מבדידות – בסדר, אתם מעדיפים כרגע להיות לבד. אבל זכרו שמדובר בסימפטום של הדיכאון, ממש כשם שצינון הוא סימפטום של שפעת. צריך לעשות משהו כדי שהוא יחלוף. אז במקרה של השפעת, יש כדור ובמקרה של דיכאון – הישארו ככל שתוכלו בחברת אנשים. מהר מאוד תגלו שלא רק אצלכם החיים לפעמים צבועים באפור.

תעשו דברים שאתם אוהבים – גם בלי הרבה אנרגיה. אם שאלתם את עצמכם איך לצאת מדיכאון קשה בכוחות עצמכם, תחביבים, תחומי עניין והתרכזות במה שפעם אהבתם, יעזרו לכם מאוד.

רוצים להתגבר על דיכאון שדואג לבקר אתכם אחת לתקופה, או תקף אתכם לפתע? מחפשים דרכים אלטרנטיביות, ופחות מחוברים לתרופות? נורית, מ"אור לנשמה", היא הכתובת הנכונה לפנות אליה.
 

עוד בבלוג:

 

074-769-15-13

netberg@walla.com

053-623-94-51

יער חורשים 53, תל מונד

phone3, phone, contact, telephone, support, call
mobile, mobile, phone, handheld
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter
location4, location, map, marker, pin


מעוניינים לקבל טיפול לנפש ולגוף?
אשמח לעמוד לשירותכם:

074-769-15-13

יער חורשים 53, תל מונד

phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter
location4, location, map, marker, pin

מעוניינים לקבל טיפול לנפש ולגוף?

אשמח לעמוד לשירותכם: